Biyografi

B

Burak Asiliskender, Abdullah Gül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde Doçent ve Mimarlık Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. 2011 yılında kurulan Argeus Mimarlık’ın ortakları arasındadır.

Mimarlıkta lisans çalışmasını Yıldız Teknik Üniversitesi’nde; bina bilgisi programında yüksek lisans ve mimari tasarım programında doktora çalışmalarını ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

1999-2011 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde görev yapmıştır. 2011-2012 arası Mardin Artuklu Üniversitesi’ne ziyaretçi öğretim üyesi olarak destek vermiştir. Akademik kariyerine 2012 yılından itibaren Abdullah Gül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde devam etmektedir. 2005-2008 yılları arası Erciyes Üniversitesi Mimarlık Kulübü Danışmanlığı görevini ve 2008-2010 arasında, Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

TOL Mimarlık Kültürü Dergisi’nin yayın koordinatörlüğünü yapmıştır. Docomomo (International Committee for Documentation and Conservation of Buildings, Sites and Neighborhoods of the Modern Movement), EAHN (European Architectural Historians Network) ve TICCIH (The International Committee for the Conservation of the Industrial Heritage) uluslararası üyesidir. Erken Cumhuriyet dönemi modernleşme ve sanayileşme süreci, modernlik, kimlik, yer ve mekan üzerine yayınlanmış çeşitli ulusal ve uluslararası makale ve bildirileri ve derleme kitabı bulunmaktadır.  Mimari tasarım ve kuramı üzerine dersler vermektedir.

Kurum Bilgileri

  • Doç.Dr.BURAK ASILİSKENDER

    MİMARLIK FAKÜLTESİ, MİMARLIK